Nieuwe instrumenten in museum
Het museum heeft drie nieuwe instrumenten verworven

We laten u er via onze website graag al mee kennis maken. Op de afbeelding hierboven ziet u de nieuwe aanwinsten, van links naar rechts:
- Een fagot van Amlingue, Parijs uit ca. 1780. Het is een ‘klassieke’ fagot: vijf kleppen en de f-klep voor de pink van de onderste hand is als zwaluwstaart uitgevoerd ten behoeve van degenen die hun linkerhand onder houden. Het instrument breidt onze reeks fagotten naar vroegere datum uit.
- Een achttiende-eeuwse mandoline van Pietro Fabricatore uit 1786, hoewel het etiket omstreden is. Mandolines waren in de achttiende eeuw erg populair. Vivaldi heeft er concerten voor geschreven. Na 1800 raakt hij nogal in onbruik, maar vanaf 1890 is hij weer in de mode en worden veel orkesten gevormd en wordt hij door de gondoliere bespeeld. Van de moderne had het museum er al een aantal maar van de antieke nog geen. Deze is dus een belangrijke aanvulling van de collectie.
- Een anonieme ‘liergitaar’ uit ca. 1800. Rond die tijd komt er een hernieuwde belangstelling voor de oudheid, die leidt tot de Empireperiode. Een aantal populaire muziekinstrumenten wordt als een soort modegril in liervorm uitgevoerd, zo ook de gitaar. Muzikaal heeft het dus geen betekenis, maar als modeverschijnsel wel. En het is een bijzonder decoratief instrument.
U bent van harte welkom om de instrumenten in ons museum te komen bewonderen, elke vrijdagmiddag en in het weekend geopend. Klik voor eventuele afwijkende openingstijden hier. Mocht u willen overleggen alvorens u langs komt, dan kunt u uiteraard contact met ons opnemen, daarvoor klikt u hier.
Delen
